Ilona
03.03.2016

Przejdź do listy ogłoszeń

Najpopularniejszymi miejscami, do których wyjeżdżają Polacy za pracą są Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia i Holandia. Jednak są też takie osoby, które decydują się na wyjazd do Zjednoczonych Emirat Arabskich. Żyje tam i pracuje około 2000 Polaków.

Wynagrodzenie

Osoby, które decydują się na wyjazd do Dubaju, muszą zapłacić około 500 zł za 30-dniową wizę turystyczną. Specjaliści, czyli architekci, inżynierowie i menadżerowie mogą zarobić nawet 20 czy 40 tysięcy złotych miesięcznie. Jednak dużo nie zarobią tutaj osoby, które chciałyby przyjechać do pracy fizycznej. W Dubaju takie prace najczęściej wykonują imigranci z Azji.

Taka średnia pensja wynosi tam około 17 000 dirhamów, czyli jakieś 4 000 euro. Najwięcej zarabiają lekarze, pracownicy administracji rządowej, menadżerowie, specjaliści od nieruchomości, prawa oraz sektora naftowego. Natomiast barman albo kelner może zarobić od 2000 do 4000 euro, a dla porównania menadżer zarabia ponad 7000 euro.

Dla specjalistów

Najczęściej w Emiratach potrzebne są osoby, które mają jakąś wąską specjalizację i duże doświadczenie. W związku z tym, że prace fizyczne wykonują głównie Azjaci, to wyjazd, np. na zmywak jest nieopłacalny.

Co zapewnia pracodawca?

Pracodawca najczęściej zapewnia zakwaterowanie, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, miesięczny urlop, a nawet coroczny bilet do kraju zamieszkania. W Emiratach całe wynagrodzenie trafia na konto, ponieważ nie jest opodatkowane.

Rekrutacja

Osoby, które chciałyby znaleźć tam pracę, nie będą miały łatwo, ponieważ zostawienie CV u pracodawcy i oczekiwanie, że do nas zadzwoni, niewiele nam pomoże. Proces rekrutacyjny jest tam skomplikowany, dlatego warto skorzystać z pomocy agencji rekrutacyjnej.

Mieszkanie

Jeśli chcemy tam wynająć mieszkanie, to za 90 metrów kwadratowych, czyli salon z kuchnią, sypialnią, łazienką i toaletą trzeba zapłacić od 50 000 do 70 000 zł na rok.Zobacz najnowsze oferty pracy w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA, UAE)


comments powered by Disqus

Powiadomimy Cię o ofertach!

A także:

Udostępnij znajomym:

Pieniądze dla Ciebie. Pracowałeś za granicą?

Pracowałeś za granicą? Odzyskaj podatek!


Kod rabatowy do tego powyżej: ^
rabatnazwrot

Nie przegap ofert pracy - polub nas na FaceBooku: 
Close